یکی از بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی ، استفاده از قدرت تخیل است. آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین گلپایگان

روش های یادگیری لغات انگلیسی

شما با چه روشی لغات انگلیسی را یاد می‌گیرید؟ برای یادگیری لغات انگلیسی چه روش‌هایی را می‌شناسید؟ آموزشگاه زبان کیهان کاسپین قصد دارد در این مقاله به بررسی روش های یادگیری لغات انگلیسی بپردازد. با ما همراه باشید.

یادگیری لغات انگلیسی

با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، یکی از اهداف ارتغای شغل و روابط اجتماعی، یادگیری زبان انگلیسی است. آموختن این زبان و چهار مهارت آن یک مهارت محسوب می‌شود. بسیاری از افراد به دنبال یادگیری لغات انگلیسی هستند اما تنها تعداد اندکی از آن‌ها موفق به یادگیری کامل و درست آن می‌شوند.

برای یادگیری لغات انگلیسی باید برنامه ریزی کرد. در این بین در برنامه ریزی باید به نکات و اصول مهمی توجه کرد. باید هدف شما از برنامه ریزی، یادگیری و آموختن باشد. ممکن است بسیاری از افراد خواهان یادگیری زبان انگلیسی باشند اما دائم بگویند که ما وقت نداریم. در این زمان بهترین روش کمک کردن به این افراد، نوشتن چارت زمانی است. در این روش، تمام زمان‌های خالی و پر مشغله شما مشخص می‌شود. به نظر شما آسان‌ترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی کدام است؟

برای پاسخ به این سوال به این نکته توجه کنید که یادگیری زبان برای تمام افراد به یک شکل نیست پس در آموختن خودتان را با بقیه افراد مقایسه نکنید.

یکی از بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی ، استفاده از قدرت تخیل است. آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین گلپایگان

روش های یادگیری لغات انگلیسی

از مهم‌ترین روش ‌های یادگیری لغات انگلیسی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

روش جنبشی

در این روش یادگیری، افراد از طریق یک راه عملی چیزی را یاد می‌گیرند. به عنوان مثال اگر یک بازی جدید بخرید و بدون استفاده از راهنما، شروع به بازی کردن کنید یعنی شما جزو این دسته قرار می‌گیرید.

روش شنیداری

یادگیری زبان با استفاده از گوش دادن به موسیقی، اخبار، فیلم، سخنرانی و پادکست‌های زبان و توجه به تلفظ آن‌ها در این دسته قرار می‌گیرد.

روش تصویری

بسیاری از افراد ممکن است زبان و لغات آن را با استفاده از دیدن تصاویر یاد بگیرند.

یادگیری لغات به صورت کاربردی

در زبان انگلیسی تعداد بی شماری از لغات وجود دارد که یادگیری تمام این لغات به درد شما نمی‌خورد. پس لازم است لغاتی که برای شما کاربردی است و به دردتان می‌خورد را بیاموزید.

دیدن لغات در مکان‌های مختلف

هنگامی که شما از یک منبع در یادگیری زبان استفاده می‌کنید، به سرعت از یاد شما می‌رود. استفاده از چند منبع مختلف امکان یادآوری بیشتر را به شما می‌دهد.

استفاده از قدرت تخیل

در یادگیری لغات انگلیسی شما می‌توانید لغات را در ذهن خود تصور کنید و آن را به ذهن بسپارید.

به جای حفظ لغات با تکرار، آن را لایه‌ای یاد بگیرید

هنگامی که شما یک لغت را بار‌ها وبار‌ها می‌خوانید، در ذهن شما می‌ماند. در روش لایه‌ای تلاش شما برای بیشتر درگیر شدن با مطالب است. در یادگیری لایه‌ای شما مفهوم آن را به خوبی یاد می‌گیرید. شما برای یادگیری لغات انگلیسی به حفظ کردن تک تک لغات نیازی ندارید. در نتیجه لازم است لغات را در آن محدوده‌ای که لازم است و در چارچوب جمله بیاموزید. برای این کار لازم است یک موضوع انتخاب کنید شروع به جمله سازی کنید. در این روش شما هم کاربرد لغات را بهتر می‌آموزید و هم گرامر را یاد می‌گیرید.

هنگام برنامه ریزی برای یادگیری زبان، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در برنامه ریزی برای یادگیری لغات انگلیسی  به این نکات توجه کنید.

  • واقع بین باشید؛ بدان معنا که در مورد خود دچار بزرگ بینی یا کوچک بینی نباشید.
  • در هنگام یادگیری تنوع داشته باشید. برای این امر لازم است شما یک روز لغات وگرامر را تمرین کنید و روز بعد ویدیو‌های مربوط به آن موضوع را تماشا کنید. برای یادگیری زبان لازم از همه چیز مانند گرامر، لغات، فیلم، موسیقی و… استفاده کنید.
  • داشتن تداوم در برنامه ریزی. اگر می‌خواهید به هدفتان برسید باید در انجام آن و رسیدن به آن سخت‌گیر باشید. برای این کار لازم است در ابتدای یادگیری به خود تعطیلی ندهید و سخت بکوشید.

برای یادگیری و آموزش بیشتر به آموزشگاه زبان کیهان کاسپین مراجعه فرمایید.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات

*

code