بسیاری از افراد به دنبال بهترین و سرع ترین روش های یادگیری و تقویت مهارت لیسنینگ می گردند. آموزشگاه زبان کیهان کاسپین می توانیده این مهارت را تقویت کنید.

روش های تقویت و یادگیری لیسنینگ کدام اند؟

میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی چقدر است؟ مهارت لیسنیگ شما در چه سطحی است؟ چه روش‌هایی را برای تقویت این مهارت می شناسید؟ در این مقاله بهترین روش‌ های یادگیری لیسنینگ به شما آموزش داده می‌شود. علاوه بر آن سریع ‌ترین راه تقویت لیسنینگ نیز بررسی می‌شود و در اختیار شما قرار می‌گیرد. بهترین و سریع‌ ترین روش ‌های یادگیری و تقویت زبان انگلیسی را از آموزشگاه زبان کیهان کاسپین بخواهید.

روش‌ های یادگیری و تقویت لیسنینگ Listening

درک بسیاری از لغات، اصطلاحات و فیلم‌هایی که به زبان انگلیسی هستند برای بیشتر مردم کار سختی است، زیرا اغلب مردم برای اولین بار زبان را در آموزشگاه‌ها یاد می‌گیرند و می‌خوانند. مردم در گفتار خود در تمام زبان‌ها، به خصوص هنگامی که رسمی صحبت نمی‌کنند، از عبارات، کلمات و اصطللاحات خاص استفاده می‌کنند. در واقع آن چه که ما در کتاب‌ها و منابع آموزش زبان یاد می‌گیریم proper English یا همان زبان معمول است. به این نکته توجه کنید که تلفظ تمام کلمات به صورت مستقل با تلفظ آن‌ها هنگامی که در جمله و پشت سر هم می‌‎آیند متفاوت است. به گفتاری که گوینده کلمات را به هم متصل می‌کند و پشت سر هم از آن استفاده می‌کند، connected speech می‌گویند. پس نتیجه می‌گیریم افرادی که مهارت شنیداری خود را تنها به کلاس‌های آموزشی محدود کرده اند، در این مهارت ضعیف هستند.

بسیاری از افراد به دنبال بهترین و سرع ترین روش های یادگیری و تقویت مهارت لیسنینگ می گردند. آموزشگاه زبان کیهان کاسپین می توانیده این مهارت را تقویت کنید.

صحبت بین افراد، با تمام زبان‌ها، در مورد یک موضوع خاص نیست و گاهی از موضوعات غیر عمومی و غیر تخصصی هم استفاده می‌کنند. حال باید به این سوال پاسخ داد که چگونه به لیسنینگ در زبان انگلیسی مسلط شویم؟

در پاسخ به سوال بالا این گونه باید گفت که برای یکی از مهم‌ترین و بهترین روش‌های یادگیری مهارت لیسنینگ ، زیاد گوش دادن به زبان است. برای این کار توصیه می‌شود ساعت‌ها به پادکست‌ها، فیلم‌ها، موسقیی‌ها و اخبار و… به زبان انگلیسی گوش دهید. توجه کنید که برای انتخاب این گونه منابع حتما به علایق خود در این زمینه توجه کنید و سعی کنید موضوعات و فیلم‌ها و منابعی که به آن‌ها علاقه دارید را دنبال کنید تا در هنگام یادگیری زبان خسته و دلزده نشوید.

بهترین روش‌ های یادگیری لیسنینگ

برای یادگیری این مهارت باید به زمان آن توجه کرد؛ بدان معنا که نباید کیفیت حجم و زمان تمرین شما پایین بیاید. در این بخش ما چند راه عالی و کارآمد در این زمینه را به شما آموزش می‌دهیم.

به صورت تعاملی تمرین کنید

استفاده از این روش به شما بسیار کمک می‌کند زیرا بهترین روش یادگیری مهارت لیسنینگ است. این روش بدان معنا است که به جای گوش دادن به فیلم‌ها، رادیو یا برنامه تلویزیونی که قبلا ضبط شده است، این مهارت را با مکالمه کردن با افراد دیگر بهتر یاد بگیرید. در این روش شما علاوه بر یادگیری تلفظ و خوب گوش دادن، در حین مکالمه به جملاتی که می‌خواهید بگویید نیز فکر می‌کنید. در نتیجه از بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای یادگیری و تقویت لیسنینگ استفاده کرده اید.

همیشه به یک موضوع، منبع یا سبک خاص برای گوش کردن و تمرین اکتفا نکنید

شما برای یادگیری انواع تلفظ‌ها و تقویت لیسنینگ به گوش دادن و تماشا کردن فیلم‌ها و.. نیاز دارید؛ اما به این نکته توجه کنید که برای تقویت این مهارت تنها به گوش دادن اخبار یا فقط دیدن سریال اکتفا نکنید و تا جایی که امکان دارد خودتان را در معرض موضوعات و موقعیت‌های نتفاوت قرار دهید.

با دقت گوش کنید

هنگامی که به چیزی یا موضوعی می‌خواهید گوش دهید، تمام حواستان را در آن موضوع جمع کنید و فقط به این نکته توجه نکنید که چقدر از آن مطلب را متوجه شده اید.

از زیر نویس‌های انگلیسی استفاده کنید

هنگامی که فیلم یا سریالی را نگاه می‌کنید، از زیر نویس‌های انگلیسی استفاده کنید و از زیر نویس‌های فارسی به هیچ عنوان استفاده نکنید. استفاده از زیر نویس‌های فارسی به شما اجازه ارتباط برقرار کردن با زبان انگلیسی و تقویت مهارت لیسنینگ را نمی‌دهد و فقط شما را درگیر زبان مادری خود می‌کند.

در محیط‌های انگلیسی زبان زندگی و کار کنید

استفاده از این روش برای ما آسیایی‌ها امکان پذیر نمی‌باشد اما می‌توانیم با استفاده از روش‌هایی که به شما آموزش داده می‌شود مانند تماشای فیلم و … مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنیم.

انجام ورزش یا فعالیت‌های مشابه افراد انگلیسی زبان

استفاده از این روش نیز برای افرادی که در آسیا یا ایران زندگی می‌کنند امکان پذیر نیست، اما شما می‌توانید از دوستان یا افرادی که در کشور‌های دیگر زندگی کرده‌اند کمک بگیرید.

استفاده از بهترین و مسلط‌‌ ترین مریبان

شما می‌توانید از بهترین و مسلط ترین استاد‌ها در تقویت این مهارت استفاده کنید و حتما هفته‌ای یک بار با آن‌ها کلاس مکالمه داشته باشید.

سریع ‌ترین روش‌ های یادگیری لیسنینگ

بسیاری از افراد تمایل دارند در مدت زمان کوتاهی زبان انگلیسی را یاد بگیرند و مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنند. استفاده از روش‌های زیر به شما کمک می‌کند در مدت زمان کوتاهی این مهارت را یاد گرفته و تقویت کنید. از جمله بهترین و سریع ‌ترین روش‌ های یادگیری لیسنینگ به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • آشنایی به افرادی که انگلیسی زبان هستند.
 • صحبت کردن به مدت طولانی.
 • ذخیره کردن مکالمات خود.
 • غرق شدن در انگلیسی.
 • تماشای فیلم‌ها، سریال‌ها، اخبار و آهنگ انگلیسی.
 • متن‌های انگلیسی را با صدای بلند بخوانید.
 • به انگلیسی فکر کنید.
 • جلوی آینه با خودتان حرف بزنید.
 • صحبت کردن شخص مورد علاقه‌تان را تقلید کنید.
 • صدای خود را ضبط کنید.
 • بازگو کردن داستان
 • توصیف کردن عکس.

استفاده ازروش‌هایی که به شما آموزش داده شد، علاوه بر تقویت مهارت لیسنینگ، دیگر مهارت‌های زبان را نیز تقویت می‌کند. شما می‌توانید برای تقویت تمام مهارت‌های زبان به آموزشگاه زبان کیهان کاسپین مراجعه کنید.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات