آیا به دنبال بهترین روش‌های تقویت مهارت رایتینگ میگردید؟ آموزشگاه زبان کیهان کاسپین آماده ارئه انواع خدمات آموزشی به شما زبان آموزان می باشد.

روش های تقویت و یادگیری رایتینگ کدام اند؟

یکی از مهارت‌های مهم در یادگیری زبان، مهارت رایتینگ است. برای یادگیری این مهارت از روش‌های ساده و کاربردی می‌توان استفاده کرد. با ما برای بررسی روش‌ های تقویت رایتینگ همراه باشید. آموزشگاه زبان کیهان کاسپین بهترین روش‌ها را با بهترین اساتید در اختیار شما قرار می‌دهد.

روش‌ های تقویت رایتینگ

از ابزار‌های لازم و ضروری نویسنده، به دستور زبان، دامنه لغات گسترده به همراه نقطه گذاری و عوامل دیگر می‌توان اشاره کرد. شما برای بیان منظور دقیق خود به واژگان مختلفی نیاز دارید. یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌ها برای تقویت مهارت رایتینگ ، افزایش دایره لغات است. هنگامی که شما چندین لغات به همراه مترادف‌های آن را می‌دانید، به راحتی می‌توانید بنویسید. شما در این مقاله چندین راه برای تقویت رایتینگ و افزایش دایره لغاتتان یاد می‌گیرید.

آیا به دنبال بهترین روش‌های تقویت مهارت رایتینگ میگردید؟ آموزشگاه زبان کیهان کاسپین آماده ارئه انواع خدمات آموزشی به شما زبان آموزان می باشد

از کلمات جدید استفاده کنید

بهترین راه برای یادگیری سریع کلمات، استفاده سریع کلمات پس از یادگیری آن‌ها است. برای یادگیری کلمات جدید سعی کنید هر روز یک یا چند کلمه جدید را در یادداشت‌های روزانه، مکالمات خود یا تکالیف استفاده کنید. همیشه این کار را انجام دهید.

هر روز مطلب بخوانید

در این روش از مقاله‌هایی که به خوبی نوشته و ویرایش شده‌اند استفاده کنید. مقالاتی مانند مقاله مجلات، کتاب یا مقالات خبری را بخوانید.

ریشه کلمات را یاد بگیرید

معمولا بیشتر کلمات و لغات انگلیسی از یک ریشه، پیشوند یا پسوند ساخته شده‌اند یا دارای یک منشا یونانی یا لاتین می‌باشند. هنگامی که شما ریشه یک کلمه را یاد می‌گیرید، توانایی درک کلماتی که با آن ریشه ساخته شده‌اند را دارید.

استفاده از یک فرهنگ لغت

شما می‌توانید برای تقویت مهارت رایتینگ ، همیشه یک فرهنگ لغت دم دست خود داشته باشید. در هنگام نوشتن در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

توسعه واژگان کاربردی

این بدان معنی است که با یادگیری کلماتی که برای کار‌های شما مهم است، شروع کنید. همیشه به دنبال یادگیری کلمات جدیدی باشید تا بتوانید در مورد موضوعات متفاوت بنویسید.

به دنبال کلماتی که نمی‌دانید بگردید

هنگامی که به کلمه‌ای در متن برخورد می‌کنید که معنای آن را نمی‌دانید، آن را به حال خود رها نکنید و سعی کنید زمانی را برای پیدا کردن معنای آن در نظر بگیرید. ممکن است شما در آن لحظه فرصت چنین کاری را نداشته باشید، می‌توانید آن‌ها را یادداشت کنید و در زمان مناسب معنای آن‌ها را پیدا کنید.

پیگیری مجلات

در روش پیگیری مجلات، فقط مهارت رایتینگ شما تقویت نمی‌شود بلکه باعث بهبود سبک نوشتاری شما نیز می‌شود. در این روش دایره لغات شما افزایش پیدا می‌کند.

کلمات خالی یا بشناسید

حتما شما با این کلمات خالی آشنایی کافی دارید. این کلمات شامل آه یا آم یا از این قبیل کلمات است. کلمات خالی در متن را پیدا کنید و به دنبال کلمه مناسب برای آن‌ها بگردید.

متنوع کردن فهرست ریدینگ

اگر شما تنها نوع خاصی از متن‌ها را مطالعه کنید، به مرور زمان دایره لغات شما افزایش نمی‌یابد. برای تقویت رایتینگ باید موضوعات مختلفی را مطالعه کنید.

انجام دادن بازی پازل کلمات

پازل‌ها و جدول‌هایی که در روزنامه‌ها یا مجلات وجود دارند، فقط برای سرگرمی نیستند. آن‌ها دایره لغات شما را افزایش می‌دهند.

به روش‌های مختلف کلمات جدید را تمرین کنید

شما برای اضافه کردن یک لغت به دایره لغاتتان، باید بین ۱۰ تا ۲۰ بار آن را تکرار کنید. یادداشت کردن کلمات، روش مناسبی برای ماندگار کردن لغات در ذهن شما است.

ایجاد پیوستگی بین کلمات

کلمات جدیدی که یاد می‌گیرید را با صدای بلند با خود تکرار کنید. در نهایت کلمه جدید را به کلمه قبل آن ربط دهید.

از روش Mnemonics استفاده کنید

استفاده از این روش برای تقویت حافظه عالی است. شما می‌توانید با کلماتی که تلفظ آن را به خاطر دارید یک طنز بسازید، که این کار به بیشتر شدن دایره لغات شما کمک می‌کند.

مجسم کردن کلمات

طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه، تصویر سازی یک روش عالی برای به یاد سپردن لغات است.

تست کردن واژگان و لیست کردن کلمات مترادف

از تمام لغاتی که در طی یک هفته یاد می‌گیرید یک فهرست تهیه کنید و از آن‌ها در رایتینگ خود استفاده کنید. این کار باعث ماندگاری لغت در ذهن شما می‌شود. ممکن است شما از یک لغت بیش از یک بار استفاده کنید. در این صورت می‌توانید به کمک یک فرهنگ لغت، مترادف آن کلمات را پیدا کنید و به جای چند بار استفاده کردن از یک واژه، مترادف آن را استفاده کنید.

شرکت در دوره‌های تقویت رایتینگ

با شرکت در دوره‌های مختلف که در برگیرنده انواع تست‌ها و سوالات است و مهارت شنوایی را تقویت می‌کنند، مهارت رایتینگ خود را تقویت کنید.

ویرایش نوشته‌ها

در اتمام نوشتن، مانند یک ویرایشگر عمل کنید و تمام قسمت‌های نوشته خود را بررسی کنید. در این روش اگر در هنگام نوشتن ایرادی داشته باشید، پس از ویرایش، این ایرادات برطرف می‌شود.

انتقال واژگان جامع به واژگان کاربردی

به دو نوع لغت توجه کنید. نوع اول مجموعه بزرگی از لغات می‌باشد که در صورت مبهم بودن نیز، شما آن‌ها را درک می‌کنید. نوع دوم مجموعه کوچکی از کلمات است که از آن در بیان استفاده می‌کنید. برای انتقال واژگان جامع به واژگان کاربردی لازم است معنا، هجی کردن و تلفظ کلمات را بدانید.

شما با رعایت روش‌ های تقویت رایتینگ که در این مقاله گفته شد، می‌توانید در مدت زمان کوتاهی مهارت رایتینگ خود را تقویت کنید. با شرکت در کلاس‌های آموزشگاه زبان کیهان کاسپین ، تمام مهارت‌های زبان را به بهترین شکل ارتقاء دهید.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات