آموزش زبان در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین :یکی از راه‌ های یادگیری گرامر زبان انگلیسی استفاده از بهترین کتاب ها در تقویت گرامر و پیدا کردن منابع معتبر است.

راه‌ های یادگیری گرامر زبان و معرفی بهترین کتاب های گرامر

 ممکن است برای بسیاری از افراد سوالاتی از قبیل، چگونه گرامر خود را تقویت کنم؟ برای تقویت گرامر از چه منابع و کتاب‌هایی استفاده کنم؟ و… پیش بیاید. در این مقاله راه‌ های یادگیری گرامر زبان انگلیسی و معرفی بهترین کتاب های تقویت گرامر زبان بررسی می‌شود و در اختیار شما قرار می‌گیرد. با شرکت در کلاس‌های آموزشگاه زبان کیهان کاسپین چهار مهارت زبان خود را به خوبی تقویت کنید.

راه‌ های یادگیری گرامر زبان انگلیسی

گرامر مانند یک نخ است که کلمات را بهم می‌دوزد و یک زبان را شکل می‌دهد. گرامر یا همان قواعد دستوری در هر زبانی متفاوت است. بسیاری از افراد با استفاده از کلاس یا کتاب‌های مختلف این گرامر و قواعد دستوری را یاد می‌گیرند. در ادامه با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین برای بررسی راه های یادگیری همراه باشید. برای یادگیری گرامر به نکات زیر توجه کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

آموزش زبان در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین :یکی از راه‌ های یادگیری گرامر زبان انگلیسی استفاده از بهترین کتاب ها در تقویت گرامر و پیدا کردن منابع معتبر است.

تمام بخش‌های مختلف زبان را بشناسید

منظور از تمام بخش‌های زبان همان اسم، فعل، قید، صفت، حروف اضافه، ضمیر، پیشوند و پسوند است.

  • اسم: کلمه است که عملی را در یک جمله انجام می‌دهد. ممکن است این کلمه شخص، حیوان، مکان، مفهوم چیز و… باشد که در زبان‌های مختلف متفاوت است.
  • فعل: افعال به خوبی نشان می‌دهند که اسم در حال انجام چه کاری است مانند دویدن، گفتن و…
  • قید: قید‌ها برای توصیف بهتر به کار می‌روند مانند به آرامی، به کندی و… استفاده از قید اختیاری است و می‌توانیم آن را حذف کنیم.
  • صفت: از صفت‌ها برای بیان ویژگی‌های اسم استفاده می‌کنیم مانند بزرگ، کوچک و…
  • ضمایر: ضمایر برای اشاره کردن استفاده می‌شوند مانند من، تو، او، شما و…
  • و بقیه اجزا

شناختن ضمایر

شما باید انواع ضمایر we, they. She, he, … را در زبان انگلیسی بشناسید و تفاوت بین جمع و مفرد بودن آن را یاد بگیرید. برای مثال بدانید که “ما” جمع ضمیر “من” است. این نکته در یادگیری گرامر بسیار مهم است.

به درستی از نظم کلمات استفاده کنید

شما برای اینکه بتوانید راحت و صریح صحبت کنید، باید نظم درست کلمات را بلد باشید. همیشه در ذهن داشته باشید که نظم کلمات در زبان انگلیسی به صورت: فاعل،فعل و مفعول است. نکته دیگر این است که همیشه صفت قبل از اسم می‌آید.

افعال را به درستی صرف کنید و آن را یاد بگیرید

برای تمام افعال این نکته را به یاد داشته باشید که باید زمان‌های مختلف صرف فعل را بلد باشید. زبان انگلیسی ۱۲ زمان دارد.

آشنایی با علامت گذاری درست

شما باید بدانید در متن چگونه و کجا از علائم نگارشی مانند کاما، علامت تعجب، علامت سوال و… استفاده کنید. به این کار علامت گذاری می‌گویند که همان punctuation است.

خواندن کتاب‌های مخصوص آموزش کودکان

در کتاب‌های کودکان تمرکز بر یاددهی گرامر و ساختار زبان به کودکان است. در این کتاب‌ها انواع اسم، زمان و صرف فعل به زبانی ساده آموزش داده می‌شود.

استفاده از منابع متنوع و استفاده نکردن از یک منبع

شما برای تقویت گرامر خود از تمام منابع باید استفاده کنید و تنها از منابع دلخواه و مورد علاقه تان استفاده نکنید. گوش دادن به فایل‌های صوتی می‌تواند در این زمینه بسیار به شما کمک کند.

به دقت به صحبت کردن دیگران گوش دهید

برای تقویت گرامر لازم است موضوعات شنیداری زیادی را گوش دهید. این موضوعات می‌تواند فیلم، سریال، و… باشد. در صورت داشتن فایل آن‌ها می‌توانید هنگام گوش دادن یا نگاه کردن به آن، دائم آن را متوقف کنید و جمله‌ای که می‌گویند را با خود تکرار کنید.

استفاده از بازی کلمات موبایل و کامپیوتر

ممکن است بعضی از افراد با بازی‌های کامپیوتری یا موبایلی گرامر زبان را به راحتی یاد بگیرند.

هر روز نوشتن

یکی از راه‌ های تقویت و یادگیری گرامر زبان ، نوشتن است زیرا با این کار شما قبل ازآن که شروع به نوشتن کنید، ابتدا به جمله و کلمه‌ای که می‌خواهید بنویسید فکر می‌کنید. طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه هنگام نوشتن، فکر و دست ما با هم هماهنگ می‌شود و یادگیری را افزایش می‌دهد.

بهره بردن از صدای خود

در این روش یک مقاله یا موضوعی برای صحبت پیدا کنید و با خود یا دیگران شروع به صحبت کردن کنید. در این روش شما کمک زیادی به درک مغز خود از ساختار زبان می‌کنید.

پیدا کردن منابع معتبر

برای تقویت گرامر لازم است یک منبع یا منابع معتبر پیدا کنید. ممکن است بعضی از افراد گرامر را به وسیله نرم افزار یا کتاب، بهتر از اساتید یا شرکت در کلاس یاد بگیرند.

بهترین کتاب های تقویت گرامر زبان

در متن بالا با راه‌ های یادگیری گرامر زبان آشنا شدید. اکنون خود را برای آشنایی با کتاب های آن آماده کنید. بسیاری از افراد به دنبال بهترین منابع مانند کتاب‌ها برای یادگیری و تقویت گرامر زبان انگلیسی هستند. در این بخش تعدادی از بهترین کتاب ها در تقویت گرامر زبان به شما معرفی می‌گردد. استفاده از این کتاب‌ها برای تمام سطوح مناسب است زیرا تمام گرامر را به صورت کامل توضیح داده‌اند.

کتاب Practical English Usage

این کتاب اثر Michael Swan است و از سری کتاب‌های بسیار محبوب برای افراد است. در این کتاب دستورالعمل‌های عملی در استفاده از گرامر وجود دارد. اگر خواهان یادگیری گرامر در speaking هستید، این کتاب برای شما بسیار مفید است.

کتابgrammar of spoken and writing English longman student

این کتاب بر یادگیری مهارت رایتینگ و اسپیکینگ تمرکز دارد. این کتاب این مهارت‌ها را در زندگی روزمره آموزش می‌دهد. در این کتاب لغات و گرامر با یکدیگر ترکیب شده‌اند که یکی از بهترین روش‌های آموزش زبان است.

کتاب English Grammar and Usage

این کتاب یکی از کتاب‌های کاربردی در یادگیری گرامر زبان به شمار می‌آید. ممکن است بسیاری از اساتید و معلمان برای آموزش گرامر به زبان ساده‌تر از این کتاب استفاده کنند.

کتاب The Blue Book of Grammar and Punctuation

برای یادگیری مفاهیم و ساختار ظریف در گرامر زبان و نحوه استاده از آن در اسپیکینگ، این کتاب مناسب است.

کتاب When bad grammar happens to good people

این کتاب شما را با رایج‌ترین اشتباهات در گرامر زبان آشنا می‌کند. این کتاب به زبان آموزان سطح بالا و پیشرفته توصیه می‌شود.

کتاب English Grammar Azar

این کتاب برای افرادی که کار‌های عملی را به مفاهیم تئوریک ترجیح می‌دهند مناسب است. در این کتاب چهار مهارت زبان تقویت می‌شود.

کتاب English Grammar in Use

در این کتاب انواع مثال‌های کاربردی و توضیحات جامع در مورد ساختار گرامری وجود دارد.

همان طور که در متن‌های بالا مطالعه کردید، شما انواع راه‌ های یادگیری گرامر زبان و بهترین کتاب‌ها در تقویت زبان را به خوبی می شناسید. در نتیجه با استفاده از این کتاب‌ها و روش‌ها می توانید گرامر خود را به راحتی تقویت کنید. اگر به دنبال آموزشگاهی خوب برای یادگیری و آموزش زبان می‌گردید، به شما پیشنهاد می‌شود.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات

*

code