چه راهکار‌هایی را برای تقویت مهارت اسپیکینگ می شناسید؟ آموزشگاه زبان کیهان کاسپین آماده ارائه بهترین روش های تقویت اسپیکینگ به عنوان یکی از مهارت های اصلی زبان می باشد.

راهکار‌های یادگیری و تقویت اسپیکینگ speaking

مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی چقدر اهمیت دارد؟ سطح شما در این مهارت چقدر است؟ چه روش‌هایی را برای تقویت این مهارت می‌شناسید؟ آیا به یادگیری تمام مهارت‌های زبان انگلیسی اهمیت می‌دهید؟ هدف این مقاله ارائه راهکار‌های تقویت اسپیکینگ در انگلیسی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به آموزشگاه زبان کیهان کاسپین مراجعه کنید.

راهکار‌های تقویت مهارت اسپیکینگ( speaking) در زبان انگلیسی

امروزه یادگیری زبان انگلیسی به امری واجب و بسیار کاربردی در دنیای ارتباطات و مشاغل تبدیل شده است. بسیاری از افراد این زبان را برای سرگرمی یاد می‌گیرند و بسیاری بر اساس نیاز خود آن را فرا می‌گیرند. برای یادگیری زبان انگلیسی باید بتوانید هر ۴ مهارت اصلی این زبان را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید. یکی از مهارت‌های زبان انگلیسی ، اسپیکینگ است که در این بخش مهارت و راهکار‌های تقویت آن به شما ارائه می‌شود.

چه راهکار‌هایی را برای تقویت مهارت اسپیکینگ می شناسید؟ آموزشگاه زبان کیهان کاسپین آماده ارائه بهترین روش های تقویت اسپیکینگ به عنوان یکی از مهارت های اصلی زبان می باشد.

برای تقویت این مهارت، صحبت کنید

همان گونه که برای تقویت مهارت ریدینگ، باید زیاد مطالعه کرد و متن‌های مختلفی را خواند، در تقویت مهارت اسپیکینگ نیز باید زیاد صحبت کرد. زیاد صحبت کردن باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. در این روش شما اشکالات و ایرادات خود را متوجه می‌شوید و آن‌ها را رفع می‌کنید. در صورتی که شما کسی را برای صحبت کردن ندارید، می‌توانید به سایت‌های آنلاین خارجی مراجعه کنید و با زبان آموزان سایر نقاط دنیا صحبت کنید. شما می‌توانید از سایت‌های زیر استفاده کنید:

  • Speakalley
  • Penpal
  • Wespeke

به انگلیسی فکر کنید

برای تقویت این مهارت می‌توانید به انگلیسی فکر کنید سپس با خود صحبت کنید. در برنامه ریزی روزانه خود از زبان انگلیسی استفاده کنید. هر چه که میبینید را به انگلیسی شرح دهید. احساسات خود را به این زبان توضیح دهید.

برای تقویت بیشتر تقلید کنید

از افرادی که صحبت کردن آن‌ها برای شما جذاب است تقلید کنید. ابتدا به تمام جمله‌های او توجه کرده، سپس آن‌ها را تکرار کنید. در این کار تمام تلاش خود را بکنید تا جمله شما شبیه به گوینده اصلی باشد. لحن، تلفظ و بیان جمله آن فرد را در نظر بگیرید. تا هنگامی که توانستید کاملا مانند او صحبت کنید، این کار را انجام دهید. این روش به بهبود لهجه کمک می‌کند و زبان مادری شما را تا حدودی تغییر می‌دهد. در واقع تاثیر آن را کاهش می‌دهد.

اخبار ببینید

شبکه‌های خبری تلاش می‌کنند که کوتاه و مفید صحبت کنند؛ زیرا هرچه از واژه‌های بیشتری استفاده کنند، هزینه بیشتری را باید بپردازند. به تمام واژه‌هایی که در اخبار توسط مهمان‌ها، مجری، کارشناس‌ها و خبرنگار‌ها گفته می‌شود توجه کنید.

موضوع انتخاب کنید

برای صحبت کردن یک موضوع انتخاب کنید و حرف بزنید. این موضوعات را می‌توان از داستان‌ها، مقالات، اخبار یا هر جای دیگر پیدا کرد. از موضوعات شخصی هم می‌توانید استفاده کنید.

توصیف کنید

یک تصویر انتخاب کنید و با واژه‌های مختلف، آن را توصیف کنید. تمام احساسات و چیز‌هایی که در تصویر می‌بینید را بیان کنید. درباره این که این تصویر شما را به چه فکری فرو می‌برد یا به یاد چه چیزی می‌اندازد حرف بزنید. برای بیشتر صحبت کردن می‌توانید این کار را گروهی انجام دهید.

دایره واژگان خود را تقویت کنید

برای بهتر صحبت کردن باید واژه‌های بیشتری بلد باشید. برای این که منظور و احساسات خود را بهتر بیان کنید، دانستن لغات بیشتر به شما کمک می‌کند. برای صحبت کردن لازم است واژه‌هایی که معنای بسیار نزدیکی به هم دارند را بشناسید تا آن‌ها را در جای مناسب خود استفاده کنید. در این روش سعی کنید واژه‌ها را به صورت گروهی بشناسید. بدان معنا که اگر اسامی تمام رنگ‌ها یا حیوانات را در کنار هم یاد بگیرید، در هنگام صحبت کردن راحت‌تر آن‌ها را به یاد می‌آورید.

خواندن

برای راحت و روان صحبت کردن باید بتوانید خوب بخوانید. در این روش متن‌های مختلفی را بخوانید و به تمام نکات گرامری آن توجه کنید. در متن‌های متفاوت، لغات و اصطلاحات را بشناسید تا بتوانید موقع حرف زدن از آن‌ها استفاده کنید. اگر متن‌ها را با صدای بلند بخوانید سرعت شما کم می‌شود اما مهارت اسپیکینگ شما تقویت می‌شود.

لیسنینگ خود را تقویت کنید

برای بهتر صحبت کردن، به خوب گوش دادن نیاز است. اگر مهارت گوش دادن خود را تقویت کنید، بهتر صحبت می‌کنید. در این روش پادکست، اخبار یا موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید. بعد از این مرحله متن آهنگ را برای خود بخوانید. در آخر تلفظ صحیح را با خواننده تکرار کنید. تکرار این روش باعث تقویت اسپیکینگ می‌شود.

ضبط صدا

برای این که لهجه خود را تقویت کنید، ابتدا متنی را با صدای بلند بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. به صدای اصلی کسی که آن متن را می‌خواند گوش کنید. سپس به واژه‌هایی که اشتباه تلفظ کرده اید توجه کنید. این کار را بیشتر از یک بار در ماه انجام ندهید زیرا لهجه شما هر روز تغییر نمی‌کند.

بازگو کردن داستان

برای این روش، یک داستان از زبان خود انتخاب کنید. سپس تمام داستان را با جزییات به انگلیسی بازگو کنید. تمام جزییات مانند شخصیت داستان، محیط داستان و ارتباط بین آن‌ها را توضیح دهید. هنگامی که در این روش ماهر شدید، می‌توانید داستانی را برای خود بسازید وآن را بازگو کنید.

استفاده از هر آن چه که تا کنون یاد گرفته اید

برای خوب صحبت کردن نیاز است تمام چیز‌ها و مهارت‌هایی که تا کنون آموخته اید را با خود تکرار کنید در غیر این صورت تمام این مطالب را از یاد می‌برید. در صورت یادگیری نکات یا واژه‌های جدید می‌توانید آن را در صحبت‌های روزمره خود به کار ببرید.

تمام نکاتی که شما در این متن خوانده اید، بسیار ساده و در عین حال کاربردی هستند. توجه کنید که تقویت یکی از مهارت‌های زبان انگلیسی کافی نیست و شما نیازمند تویت تمام مهارت‌ها با هم هستید.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات