آیا یادگیری زبان انگلیسی در خواب اثبات شده است؟ آموزش زبان انگلیسی و فرانسه زیر نظر مجرب ترین اساتید در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

آیا یادگیری زبان انگلیسی در خواب ممکن است؟

آیا یادگیری زبان در خواب ممکن است؟ یادگیری زبان در خواب یک امر غیر ممکن است که در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام شده است. با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین برای بررسی یادگیری زبان انگلیسی در خواب همراه باشید.

یادگیری زبان انگلیسی در خواب

با پخش شدن صوتی فایل‌های زبان در خواب، سطح یادگیری زبان انگلیسی شما ارتقاء می‌یابد. تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده است. بسیاری از کارشناسان این موضوع را رد کرده و بسیاری دیگر آن را تایید کرده‌اند. به طور یقین یادگیری زبان انگلیسی در خواب برای افراد غیر ممکن است. برای اثبات این امر، دانشمندان تعدادی الکترود را به مغز تعدادی آزمایش شونده وصل کردند تا در هنگامی که آن‌ها خواب هستند، زبان انگلیسی برای آن‌ها پخش شود. همان گونه که انتظار می‌رفت، این افراد پس از خوابیدن چیزی را به خاطر نیاوردند. با توجه به تحقیقاتی که برای اثبات این گفته انجام شده است، هنوز تعدادی از شرکت‌های تجاری برای جذب سرمایه بیشتر از یادگیری زبان در خواب استفاده می‌کنند.

آیا یادگیری زبان انگلیسی در خواب اثبات شده است؟ آموزش زبان انگلیسی و فرانسه زیر نظر مجرب ترین اساتید در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

علت تایید برخی پژوهش‌ها در مورد یادگیری زبان در خواب

اگر شما به دنبال کوچک‌ترین چیزی برای یادگیری باشید، آن را به خوبی و به راحتی در مقالات علمی پیدا می‌کنید. با توجه به نبود مقالات و اسناد قابل قبول در زمینه یادگیری زبان انگلیسی در خواب ، این شک وشبه‌ها بیشتر می‌شود که این موضوع هیچ پایه علمی و قابل قبولی ندارد.

جانب داری پژوهشگر در مقالات علمی

لازم به ذکر است هر مقاله‌ای که در نشریات به چاپ می‌رسد حتما پایه و اساس علمی ندارد. در این گفته پدیده جانب داری پژوهشگر رخ می‌دهد. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید. اگر یک پژوهشگر برای تایید یادگیری زبان انگلیسی در خواب یک آزمایش طراحی کند، چون اعتقاد و باور او یادگیری زبان انگلیسی در خواب است، امید دارد آن آزمایش تایید شود. در نتیجه همین امر باعث می‌شود ارزیابی این آزمایش به نفع پژوهشگر و به صورت مثبت باشد. هنگامی که پای سود مالی در میان باشد این مسئله بیشتر خود را نشان می‌دهد و رایج می‌شود.

تحقیقات کوتاه مدت

ممکن است بسیاری از تحقیقات انجام شده در این زمینه در حد یک شبانه روز باشند که به این تحقیقات، کوتاه مدت می‌گویند. در این امر به این نکته توجه کنید که یادگیری یک فرایند بلند مدت است. در نتیجه هیچ آزمایشی برای اثبات این امر در دراز مدت انجام نشده است.

تحقیقات با نتایج ضعیف در شرایط خاص

با توجه به متن، این تحقیقات در شرایط خاصی انجام شده‌اند. ممکن است این فایل‌های انگلیسی در شرایط خاصی برای افراد پخش شده باشد. هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای نشان دادن به خواب رفتن تمام افراد در زمان پخش فایل‌های انگلیسی وجود ندارد. علاوه بر این موضوع تمام نتایج به دست آمده بسیار ضعیف بوده‌اند.

تحقیق بر روی مطالب از پیش آموزش دیده

با توجه به تحقیقات، تمام این تحقیقات بر روی مطالبی بوده که افراد در زمان بیداری آن‌ها را یاد گرفته‌اند. این گفته به طور قطع نشان دهنده غیر ممکن بودن یادگیری زبان در خواب است. ممکن است برای بسیاری از افراد این موضوع اتفاق بیافتاد که در هنگام بیداری برای حل کردن مسئله‌ای با مشکل مواجه شوند، اما همین افراد می‌توانند این مسئله را روز بعد به خوبی حل کنند. چون تمام مطالبی که ما در بیداری آموزش می‌بینیم، در خواب، بهتر در مغز جای کمی گیرد.

تحقیق بر روی موارد ساده

بهتر است این را بدانید که تمام این تحقیقات بر روی موارد ساده انجام شده‌اند. برای مثال هدف دانشمندان سوئیسی، یادآوری بهتر تعدادی لغت انگلیسی محدود در خواب بوده است. در حالی که زبان به تعدادی لغت محدود نمی‌شود. تقویت کردن مهارت‌های ارتباطی در خواب امکان پذیر نیست.

یادگیری زبان در حالت خواب و بیدار یا نیمه هوشیار

با توجه به متن بالا، به طور قطع یادگیری زبان در خواب غیر ممکن است؛ اما هیچ کس این آموزش را در حالت نیمه هوشیار رد نکرده است. علت این امر، هوشیار بودن مغز انسان در حالت خواب و بیدار است. طبق نظریه دکتر کرشن، اگر مطالب ورودی برای زبان آموز قابل فهم باشد، یادگیری انجام می‌شود. کیفیت این یادگیری به میزان توجه زبان آموز در یادگیری بستگی دارد. لازم به ذکر است که یادگیری مطالب زبان در خواب کم است زیرا عملکرد مغز به شدت کم است.

با توجه به متن بالا شما جواب سوالات خود را در این زمینه به دست آوردید. شما می‌توانید برای یادگیری زبان انگلیسی و زبان فرانسه به آموزشگاه زبان کیهان کاسپین مراجعه فرمایید.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات

*

code