مدرک آزمون GRE ( جی آر ای ) | آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

آزمون GRE چیست؟

حتما نام آزمون GRE به گوشتان خورده و از خودتان پرسیده اید که مدرک آزمون GRE چیست؟ همراه آموزشگاه زبان کیهان کاسپین باشید؛ آزمون GRE یک آزمون معتبر و بین المللی مثل آزمون تافل و آیلتس است. آزمون GRE (مخفف Graduate Record Examination) یک آزمون استاندارد جهانی است که توسط شرکت Educational Testing Service برگزار می‌شود؛ آزمون GRE مانند آزمون آیلتس دو نوع دارد؛ آزمون جنرال (General) و آزمون سابجکت (Subject) . که آزمون جنرال آزمون اصلی است. در ادامه به شرح مختصری از آن‌ها می‌پردازیم؛

آزمون GRE با هدف ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا و همچنین مدارس کسب و کار آمریکا دنبال می‌شود. بیشتر دانشگاه‌های کشور آمریکا و کانادا، داشتن مدرک GRE را از شروط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌دانند.

بخش‌ های آزمون GRE

همانطور که در بالا گفتیم آزمون GRE دارای دو نوع جی آر ای جنرال (General) و جی آر ای سابجکت (Subject) است. جی آر ای جنرال (General) آزمون اساسی و اصلی آن است.

جی آر ای جنرال (General)

جی آر ای جنرال (General) به دو صورت کاغذی و کامپیوتری و هر هفته در آموزشگاه‌های گوناگون و شهرهای مختلف ایران به صورت منظم برگزار می‌شود. این آزمون شامل ۳ بخش است:

  • Quantitative ( استدلال کمی و ریاضیات ):

سوالات این بخش از آزمون از جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و حل مسائل تشکیل شده است. سوالات این قسمت نسبتا ساده و در حد کتاب‌های دبیرستان است.

  • Verbal ( استدلال کیفی و درک زبانی ):

سوالات این بخش، توانایی‌ تحلیل زبانی داوطلب را مورد سنجش قرار می‌دهد.

  • Analytical Writing ( بخش نوشتاری تحلیلی ):

در واقع این بخش همان انشا نوشتن است. در این بخش از داوطلب می‌خواهند که در مورد موضوع مشخصی مطلبی بنویسد و آن را تحلیل کند.

جی آر ای سابجکت (Subject)

این آزمون به صورت تخصصی از دروسی مثل شیمی، ریاضی، فیزیک و… تشکیل شده و مناسب افرادی با همین رشته است. فقط به صورت کتبی و توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. جی آر ای سابجکت (Subject) دارای نمره منفی نیز می‌باشد.

هزینه و زمان آزمون GRE

  • جی آر ای جنرال (General) هر ماه و هر هفته و جی آر ای سابجکت (Subject) فقط در ۳ ماه از سال (سپتامبر، اکتبر و آوریل) برگزار می‌شود.
  • جی آر ای جنرال (General) و جی آر ای سابجکت (Subject) از لحاظ هزینه چندان تفاوتی ندارند. هزینه آزمون جی آر ای به طور کلی و تقریبی ۲۰۵ دلار آمریکا می‌باشد که اگر روزهای پایانی ثبت نام کنید چیزی معادل ۲۳۰ دلار می‌شود.

چرا آموزشگاه زبان کیهان کاسپین را انتخاب کنیم؟

با سابقه ترین موسسه آموزش زبان انگلیسی در گلپایگان با دو دهه سابقه فعالیتی که ابتدا با نام ناهید آغاز به کار کرد؛

از اولین برگزار کننده‌های دوره‌های آیلتس و تافل (IELTS & TOEFL) در گلپایگان است. علاوه بر این :

  • اولین برگزار کننده دوره‌های TTC (تربیت مدرس)
  • برگزار کننده انواع دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسه
  • برگزار کننده آزمون‌های علمی و معرفی آن در رسانه‌های گلپایگان

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات