تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال در چیست و هزینه آزمون ماک چقدر است؟ آموزش زبان انگلیسی و فرانسه در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین زیر نظر اساتید مجرب

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک آیلتس چیست؟ این آزمون برای چه کسانی مناسب است؟ هزینه آزمون ماک آیلتس چقدر است؟ تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال چیست؟ با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین برای بررسی این سوالات و انواع آزمون ماک آیلتس همراه باشید.

آزمون ماک آیلتس و انواع آن 

این آزمون شبیه سازی آزمون آیتلس و مطابق با استاندارد‌های آزمون آیلتس است. به آزمونی که به آزمون اصلی بسیار شبیه است ماک می‌گویند. این آزمون از چهار بخش Speaking, writing, listening, Reading تشکیل شده است. نحوه برگزاری این آزمون به صورت حضوری می‌باشد. زبان آموزان برای پی بردن به نقاط ضعف و قوت خود به آزمون‌های پی در پی نیاز دارند. این آزمون‌ها به زبان آموزان کمک می‌کند تا تلاش خود را در بخش‌هایی که لازم است بیشتر کنند. این آزمون نیز مانند آزمون آیلتس دارای دو نوع است. از انواع آزمون ماک آیلتس ، به آزمون آکادمیک و آزمون جنرال می‌توان اشاره کرد. برای ثبت نام در این آزمون با توجه به نیاز خود، یکی از این دو نوع را انتخاب کنید.

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال در چیست و هزینه آزمون ماک چقدر است؟ آموزش زبان انگلیسی و فرانسه در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین زیر نظر اساتید مجرب

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال

برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر را دارند این سوال پیش می‌آید که تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال در چیست؟ برای پاسخ به این سوال، شما باید به نیاز خود به یکی آیلتس‌ها توجه کنید. شما باید برای هر دو آیلتس آمادگی لازم را داشته باشید. در انتخاب یکی از آزمون‌ها به موارد زیرتوجه کنید.

 • امتحان بخش Speaking در روزی جدا گرفته می‌شود.
 • مدت زمان هر دو نوع آزمون تقریبا ۳ ساعت است.
 • بخش‌های Speaking و Listening در هر دو آزمون یکسان است.
 • تفاوت اساسی این دو آزمون در بخش Writing و Reading است.
 • تمام بخش‌های آزمون در یک روز برگزار می‌شود به جز بخش Speaking.

تفاوت کلی آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی یا بالا‌تر را دارند، دوره آموزشی آیلتس آکادمیک مناسب است. برای افرادی که می‌خواهند به یکی از کشور‌های انگلیسی زبان مهاجرت کنند یا در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی تحصیل کنند، دوره آموزشی آیلتس جنرال مناسب است.

رایتینگ در آزمون ماک آکادمیک

رایتینگ شامل دو بخش است. یک بخش شامل نوشتن گزارش یا تحلیل جدول، نمودار و نقشه است. بخش دیگر شامل نوشتن متنی در مورد یک نظر، تجزیه تحلیل یک مشکل یا… است. مدت زمان این آزمون ۶۰ دقیقه است و سبک هر دو آن‌ها رسمی است.

رایتینگ در آزمون ماک جنرال

در این قسمت موضوعات هر دو متن عمومی است. یک بخش در مورد نوشتن نامه درخواست اطلاعات، توضیح دادن یک موقعیت و… است. بخش دیگر در مورد نوشتن یک مشکل، یک نظر و… می‌باشد. مدت زمان این آزمون ۶۰ دقیقه است. سبک بخش اول رسمی، نیمه رسمی یا غیر رسمی است. سبک بخش دوم رسمی یا غیر رسمی می‌باشد.

ریدینگ در ماک آکادمیک

ریدینگ دارای سه متن بلند در زمینه‌های تحلیلی، توصیفی، علمی و… می‌باشد که از کتاب‌ها، روزنامه‌ها و مجلات گرفته می‌شود. این متن‌ها زیاد تخصصی نیستند. مدت زمان این آزمون ۶۰ دقیقه است.

ریدینگ در ماک جنرال

متن این آزمون برگرفته از موضوعات روزمره است. زمان این آزمون ۶۰ دقیقه است.

لیسنینگ در دو آزمون آکادمیک و جنرال

آزمون لیسنینگ از چهار قسمت تشکیل شده است:

 • مکالمه بین دو فرد در محیط زندگی روزمره
 • صحبت‌های یک نفر در مورد موضوعاتی مانند سخنرانی درباره امکانات محلی
 • صحبت بین دو یا چهار نفر در محیط‌های آموزشی
 • صحبت یک شخص درباره موضوعات آکادمیک مثل سخنرانی دانشگاهی

اسپیکینگ در دو آزمون جنرال و آکادمیک

اسپیکینگ  آزمون ماک از سه بخش تشکیل شده است:

 • فرد امتحان گیرنده درباره اطلاعات شخصی، تحصیلات، خانه، شهر و علایق شما سوال می‌پرسد.
 • یک کارت به شما داده می‌شود که در آن درباره موضوع خاصی از شما سوال می پرسند. شما می‌توانید یک دقیقه به آن فکر کنید و سپس دو دقیقه درباره آن صحبت کنید.
 • فرد امتحان گیرنده سوالات مفهمومی‌تری درباره سوال بخش قبلی از شما می‌پرسد.

محل برگزاری آزمون ماک آیلتس

می توان گفت در تمام موسسات آموزش آیلتس، آزمون ماک برگزار می‌شود.

هزینه آزمون ماک آیلتس

هزینه آزمون ماک آیلتس در مقایسه با آزمون اصلی، بسیار پایین است و در حال حاضر هزینه آزمون ماک در ایران ۲۱۵ هزار تومان است. برای شرکت در آزمون اصلی آیلتس لازم است چند بار آزمون‌های ماک را به فاصله سه تا شش ماه بدهید.

آموزش زبان در آموزشگاه زبان کیهان کاسپین گلپایگان زیر نظر اساتید مجرب.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات

*

code