یکی از رشته های تحصیلی که بسیاری از دانشجویان مشغول تحصیل در آن هستند، رشته مترجمی زبان انگلیسی است. این رشته تحصیلی دارای بازار کار خوب با حقوق خوب برای مترجمان زبان فرانسه است. آموزشگاه زبان کیهان کاسپین آماده ارائه بهترین روش های آموزش زبان به زبان آموزان می باشد.

رشته مترجمی زبان فرانسه

بسیاری از افراد خواهان تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی و فرانسه هستند. در این مقاله رشته مترجمی زبان فرانسه به شما معرفی می‌شود و مواردی مانند بازار کار رشته مترجمی زبان فرانسه ، حقوق دریافتی مترجمان ، شهریه تحصیل رشته مترجمی زبان فرانسه و بورسیه تحصیلی رشته مترجمی زبان فرانسه بررسی می‌شود و در اختیار شما قرار می‌گیرد. بهترین روش‌های آموزش را از آموزشگاه زبان کیهان کاسپین بخواهید.

معرفی رشته مترجمی زبان فرانسه

مفهوم باسواد در موقعیت‌های مختلف متفاوت است. در زمان‌های گذشته این مفهوم تنها به یک جمله خلاصه می‌شد؛ با سواد کسی است که می‌تواند بخواند و بنویسد. امروزه فرد با سواد کسی است که بتواند به یکی از زبان‌های خارجی مسلط باشد و بتواند به راحتی با افراد خارجی زبان ارتباط برقرار کند. زبان فرانسه یکی از زبان‌های مهم در زمینه ادبیات، علم و هنر است. این رشته در دانشگاه در مقطع کارشناسی در دو گرایش مترجمی و ادبی قابل تحصیل است. برنامه درسی رشته مترجمی فرانسه با دیگر رشته‌های مترجمی متفاوت است. دلیل این امر، نداشتن آشنایی کامل دانشجویان با دو گرایش ادبی و مترجمی است. آموزش این زبان در دانشگاه از ابتدای زبان فرانسه است و تمام دانشجویان ابتدا دروس پیش نیاز این رشته را می‌گذرانند و در ترم‌های بالا‌تر دروس تخصصی‌تر را آموزش می‌بینند.

یکی از رشته های تحصیلی که بسیاری از دانشجویان مشغول تحصیل در آن هستند، رشته مترجمی زبان انگلیسی است. این رشته تحصیلی دارای بازار کار خوب با حقوق خوب برای مترجمان زبان فرانسه است. آموزشگاه زبان کیهان کاسپین آماده ارائه بهترین روش های آموزش زبان به زبان آموزان می باشد.

درس‌های این رشته تحصیلی

خواندن متون ساده، مکالمه، زبان اختصاصی فرانسه، دوره مقدماتی زبان فرانسه، زبان شناسی عمومی، خواندن و درک مفهوم متون ساده، ترجمه ساده، انشاء ساده، گرامر و دیکته، آواشناسی، خواندن متون اسلامی، واژه شناسی و ترکیبات زبان فرانسه، ترجمه متون اسلامی، وقایع نگاری، زبان شناسی فرانسه، نقد ادبی، ترجمه متون نظم، امثال و تعبیرات فرانسه به زبان فارسی و برعکس، ترجمه متون گوناگون فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه. از جمله این کتاب‌ها و درس‌های رشته مترجمی زبان فرانسه هستند.

بازار کار رشته مترجمی زبان فرانسه در ایران

افرادی که در ابن رشته موفق به تحصیل می‌شوند پس از اتمام تحصیل می‌توانند در صدا و سیما، مطبوعات، صنعت توریسم و شرکت‌هایی که به منشی یا مترجم رشته مترجمی فرانسه نیاز دارند استخدام شده و مشغول به کار شوند. افرادی که تجربه و مهارت کافی در این رشته را دارند می‌توانند به صورت آزادانه به کار ترجمه بپردازند. همچنین پس از فارغ التحصیلی می‌توانند در آموزشگاه‌های زبان فرانسه کار خود را آغاز کنند.

شهریه این رشته

با توجه به مقطع مورد نظر این رشته، شهریه در دانشگاه‌های دولتی فرانسه متفاوت است. به طور متوسط شهریه در مقطع کارشناسی ۱۹۰ یورو در سال است. رشته‌های دیگر مانند رشته‌های مهندسی شهریه‌ای حدود ۶۲۰ یورو در سال دارند. شهریه رشته‌های پزشکی ۴۵۲ یورو در سال می‌باشد. این وضعیت برای مقاطع بالا‌تر نیز به همین شکل است. به طور میانگین، شهریه این رشته برای مقطع فوق لیسانس حدود ۲۶۰ یورو در سال و برای مقطع دکتری ۳۹۶ یورو در سال است. با توجه به مقاطع تخصصی خاص، شهریه‌ها بالا‌تر می‌رود. دانش آموزان برای تحصیل در مراکز بزرگ‌تر باید شهریه‌ای حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال پرداخت کنند. شهریه‌های سالانه دانشگاه‌های خصوصی بین ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو در سال است.

در بعضی از مدارس مانند مدارس بیزینس، بدون در نظر گرفتن مقاطع تحصیلی، شهریه هر سال بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو می‌باشد. شهریه‌های تحصیل شما با توجه به تحصیل در مدسه خصوصی یا عمومی، به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال می‌باشد.

حقوق مترجمان زبان فرانسه

افرادی که به این زبان به چشم یک منبع درآمد نگاه می‌کنند، در نهایت نمی‌توانند یک مترجم خوب شوند؛ زیرا برای موفق شدن در این رشته و یادگیری در آن به شوق و اشتیاق نیاز است. حقوق دریافتی مترجمان زبان فرانسه با توجه به محلی که در آن مشغول به کار هستند متفاوت است.

بورسیه تحصیلی زبان فرانسه

امروزه بسیاری از افراد خواهان دریافت بورس تحصیلی و تحصیل در فرانسه هستند. از این رو کشور فرانسه بورسیه‌های مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته است، به ویژه در مقطع فوق لیسانس. باید به این نکته توجه کرد که این بورسیه‌ها با توجه به شرایط سنی و سطح علمی بالا در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در برخی از این بورسیه‌ها جنسیت و ملیت افراد، مورد توجه واقع می شود. شما می‌توانید تحصیل خود را در این کشور به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ادامه دهید. بورسیه تحصیلی در فرانسه شامل هزینه‌های تحصیل، خورد و خوراک و خوابگاه برای دانشجو می‌باشد. در صورت دریافت مدرک B2 فرانسه، می‌توانید به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی تحصیل خود را ادامه دهید. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه ۳ سال طول می‌کشد. برای تحصیل در این کشور باید حداقل مدرک آیلتس ۶ داشته باشید.

یکی از بورسیه‌های مقطع کارشناسی در فرانسه، بورسیه امیل بوتمی است و در این بورسیه هزینه‌ای بین ۳ تا ۱۲ هزار یورو به عنوان کمک هزینه تحصیل به دانشجو پرداخت می‌شود.

برای اطلاع از کلاس‌های آموزشگاه کیهان کاسپین با ما تماس حاص فرمایید.

ارتباط با آموزشگاه زبان کیهان کاسپین

نظرات

*

code